http://www.aras.cz/novinky/144-25/tiskova-zprava-aras/

Tisková zpráva ARAS


Novinky
Posted: říj 20, 2016
Tisková zpráva 10.10. 2016

Asociace režisérů a scénáristů převolila své orgány a redefinovala své cíle
Asociace režisérů a scenáristů na mimořádné valné hromadě 10. října 2016 schválila restart této profesní organizace volbou nové rady jako celku, novými radními byli zvoleni čtyři stávající členové řežisérka Alena Derzsiová, scénárista Miroslav Adamec, režisér Jan Brichcín, scenárista a režisér Marek Dobeš a pět nových členů - režisér Vojtěch Filčev, režisér a pedagog Roman Vávra, režisér a pedagog Vít Janeček, režisér Václav Kadrnka a režisér a pedagog Tomáš Kepka.

Nová rada ARAS na svém prvním zasedání 19. října zvolila předsedou Romana Vávru a místopředsedy Alenu Derzsiovou a Václava Kadrnku.

Za svojí prioritu označila oslovení dalších aktivních filmových tvůrců ke členství, intenzivnější dialog s dalšími profesními organizacemi a audiovizuálními institucemi a prosazování důstojnějších podmínek pro uměleckou tvorbu, zejména v České televizi, stejně jako podporu zájmu o ni v široké veřejnosti. „ Jsem pro rozšíření této platformy i pro mladé tvůrce, pro které je členství šancí k lepším profesním příležitostem,“ říká Roman Vávra. ARAS je profesní organizací, která hájí zájmy autorů – scenáristů a režisérů – v procesu vývoje a výroby filmu a usiluje o zkvalitnění celé této oblasti.

Za správnost:
Vít Janeček, člen Rady ARAS
(e-mail: vit.janecek@post.cz, mobil: 603164232)

Kontakt na předsedu ARAS

Roman Vávra
e-mail: Vavra.Roman@seznam.cz
mobil: +420 777 121 844
Tisknout