http://www.aras.cz/novinky/127-25/cesky-televizni-trh-optikou-novych-trendu/

Český televizní trh optikou nových trendů


Novinky
Posted: bře 11, 2016

Jak uspět s televizním projektem
na českém trhu?

[2016/SeminarTrendy/t1.jpg][2016/SeminarTrendy/t2.jpg][2016/SeminarTrendy/t3.jpg]

Dne 10. 3. 2016 se konal v Památníku národního písemnictví seminář s Janou Kubíčkovou z televize NOVA.  Členové ARAS i studenti FAMU měli jedinečnou možnost seznámit se s dramaturgicko-producentskými trendy v současném audiovizuálním prostoru.

Jana Kubíčková je lektorkou doktorského programu Katedry mediálních studií a žurnalistiky na Masarykově Univerzitě v Brně, manažerkou vlastní tvorby v oblasti fiction v televizi Nova a producentkou a dramaturgyní společnosti Format Factory.

Tématy semináře byl nejen český televizní trh viděný optikou nových trendů, ale i problematika vlastní tvorby v českém systému duálního vysílání. Bohatě se také diskutovalo o podmínkách vývoje a výroby nejen pro televizi NOVA.
 
Potřeba takové akce vznikla jako reakce na výsledky předchozí výzvy NOVY na možnosti podat námět / scénář / projekt, která ukázala, že členům ARAS nechybí tvůrčí invence, ale spíše přesnější žánrové a stylové zaměření na potřeby komerčního vysílatele a znalosti v jaké podobě musí být projekt formálně připraven, aby měl šanci uspět.

Tisknout