Konec režisérů a scenáristů v Čechách?

Vážené kolegyně, vážení kolegové, srdečně vás zveme na seminář a debatu ARAS: Konec režisérů a scenáristů v Čechách?

30.května 2013 od 14.30 do 21.00 v kině PONREPO, Bartolomějská ul. 11, Praha 1

Jistě i vy si občas kladete otázku proč naše profese režisérů a scenáristů jsou ve srovnání s jinými obory, vyžadujícími odbornou a současně i kreativní způsobilost, hluboce finančně podhodnoceny a často i společensky nedoceněny. Cítíme, že naše asociace by měla větší váhu k hájení našich profesních zájmů, pokud by zastupovala ještě více členů. Je ale zcela možné a pravděpodobné, že pro řadu kolegů ARAS nesplňuje představu „jejich“ profesního sdružení. Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme pracovní konferenci, kde bychom se v panelové diskusi a velké debatě na vaše názory zeptali: Jak by měl vypadat můj profesní svaz (asociace) a co od něho očekávám? Pokládejte naše pozvání za otevřené všem režisérům a scenáristům, členům i nečlenům a šiřte je v tomto smyslu dále. Kromě tohoto ústředního tématu uspořádáme informační panely o financování AV děl a jejich tvůrců, o zahraničních profesních organizacích a o autorské ochraně. Na závěrečnou panelovou diskuzi pozveme spolu s vámi představitele největších tuzemských výrobců a distributorů AV děl s provokativní otázkou: Spěje profese režisérů a scenáristů na sociální okraj?

 

Anketní otázky: - Co byste očekávali od své profesní (režisér, scenárista) organizace? - Jaké jsou problémy, které vás v souvislosti s výkonem vaší profese nejvíce tíží? Uvítáme všechny vaše podněty, připomínky a eventuální příspěvky k oběma tématům.

za Radu ARAS

Kontakt: Ljuba Václavová, předsedkyně ARAS, email: ljuba.vaclavova@aras.cz Alena Derzsiová, PR semináře, email: alena.derzsiova@aras.cz Martin Pátek, koordinátor semináře, email: martin.patek@aras.cz Petr Koza, tajemník ARAS, email: petr.koza@aras.cz

 

ARAS_jpg_mail.jpg

 

Program ke stažení zde: